Žodis “peptidai” yra gana naujas ir mažai dar kam girdėtas. Peptidai randami kiekvieno žmogaus organizme, tad jau kurį laiką mokslininkai aktyviai tyrinėja jų naudą. Teigiama, kad jie ne tik apsaugo ląsteles nuo pavojingų toksinų, gerina medžiagų apykaitą, didina žmogaus ištvermę ir aktyvumą, bet ir stiprina imuniteto atsparumą įvairioms ligoms. Jau įrodyta, kad peptidai stimuliuoja pažeistų organų audinių savaiminį atsistatymą, kitaip sakant, jie priverčia ląsteles dirbti teisingai, “restartuoja” organus ar jų audinius. O patekę į ląsteles, prailgina organų gyvenimo trukmę net iki 30-40 procentų. Taigi senas ir ligotas ląsteles keičia jaunos ir sveikos. Kviečiu paskaityti, ar peptidų nauda dar tik medicinos ateitis ar jau realybė.


SUBALANSUOTA MITYBA - ŽMOGAUS SVEIKATOS PAGRINDAS 

Mokslo pagrįsta, kad norint padidinti žmogaus sveikatos resursus, svarbiausia sąlyga yra subalansuota mityba. Nuo mitybos priklauso ar žmogus stiprina, ar alina savo organizmą. Nukrypus nuo subalansuotos mitybos, sparčiai artėjame prie organizmo funkcijų sutrikimo ir įvairių rūšių pažeidimų. Blogiausia yra tai, kad tokie nukrypimai dažnai būna dideli ir ilgalaikiai. Pastebima, kad labiausiai plinta vadinamosios “šiuolaikinės visuomenės” ligos, tokios kaip imuninės sistemos sutrikimai, autoimuninės ligos, II tipo cukrinis diabetas, kraujagyslių ir širdies sistemos, psichikos sutrikimai.

Mokslininkų išskiriamos pagrindinės medžiagos, kurių ypač trūksta daugumai žmonių šiuo metu:

  • - polinesočiųjų riebiųjų rūgščių;
  • - didelis vitaminų C, E, A, B ir folio rūgšties trūkumas;
  • - mineralų ir mikroelementų, tokių kaip, kalcis, cinkas, geležis, selenas, jodas;
  • - gyvūninių baltymų.

Šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančios mitybos tradicijos ir gyvenimo ritmas žmogui garantuoja vienos ar kitos rūšies maistinių medžiagų trūkumą. Maiste, be įvairių vitaminų ir mineralų, svarbu nepamiršti aminorūgščių, gaunamų iš gyvūninės ir augalinės kilmės produktų. Noriu pabrėžti, kad iš to paties gyvūno mėsos, esančios vis kitoje kūno dalyje, gauname ir vis kitokias aminorūgštis, todėl naudinga vartoti įvairios rūšies mėsą bei visus jos subproduktus.

Pastaraisiais dešimtmečiais mokslininkai ypač aktyviai tyrinėja skirtingų aminorūgščių poveikį sveikatai, nes kiekviena aminorūgščių grandinė turi vis kitokį poveikį mūsų organizmui. Įvairiose šalyse pradėti maisto papildų, kuriuose yra būtinos, mitybą papildančios, fziologiškai pagrįstos, biologiškai aktyvios medžiagos, taip pat ir peptidai, tyrimai ir gamyba.


KAS YRA PEPTIDAI?  


Vis dažniau išgirstame kalbant apie papilduose esančių peptidų svarbą sveikatai, tačiau vis dar nesuprantame, nei kas jie tokie, nei kam naudojami ir kam apskritai jie mums reikalingi?

Paprastai kalbant, peptidai yra mažesnės baltymų versijos. Tiek baltymai, tiek peptidai yra sudaryti iš aminorūgščių, tačiau peptiduose aminorūgščių yra žymiai mažiau nei baltymuose. Kadangi peptidus sudaro trumpos aminorūgščių grandinės, organizmas juos gali įsisavinti ir skaidyti kur kas lengviau nei kitus baltymus. Jie gali lengviau prasiskverbti per odą ir virškinamąjį traktą, o tai padeda greičiau patekti į kraują.

Kaip ir baltymų, peptidų natūraliai yra maisto produktuose. Peptidai yra natūralūs junginiai, išgaunami iš augalinės ar gyvūninės kilmės baltymų šaltinių, tokių kaip mėsa, kiaušiniai, žuvis, vėžiagyviai, pupelės ar lęšiai, bei kitos ankštinės daržovės. Mokslas tyrinėja tuos peptidus, kurie turi teigiamą poveikį organizmui ir gali pagerinti žmogaus sveikatą.


PEPTIDŲ NAUDA   


Skirtingi peptidai turi skirtingas savybes, o jų poveikis organizmui priklauso nuo aminorūgščių sekos. Remiantis tyrimų rezultatais, peptidai yra atsakingi už daugybę pagrindinių funkcijų žmogaus organizme ir yra laikomi ląstelių gyvybingumo pagrindu. Peptidai, patekę į organizmą, gali veikti labai įvairias sritis, tai priklauso iš kokių aminorūgščių jie yra sudaryti. Naujausi tyrimai parodė, kad tam tikri peptidų tipai padeda net sulėtinti senėjimo procesą, sunaikinti mikrobus ir sumažinti uždegiminius procesus.

Šiandien pasaulyje jau pripažinta daugiau nei 40 veiksmingų sveikatai peptidų ir daugiau nei 100 peptidų skinasi kelią klinikiniuose tyrimuose. Žurnalo „International Journal of Molecular Sciences“ specialiame leidime pateikiami išsamūs duomenys, tyrimų rezultatai ir tolimesni numatomi tyrinėjimai, susiję su peptidų poveikiu žmogaus organizmui. Mokslas intensyviai nagrinėja peptidų aspektus, kurie yra svarbūs kuriant naujus gydymo būdus lėtinėms ligoms gydyti. Mokslininkai pateikia daug duomenų, kaip peptidai padės kontroliuoti tokias sunkias ligas kaip cistinė fibrozė, geltonosios dėmės degeneracija, atopinis dermatitas ar nealerginė astma. Mokslo jau įrodyta, kad tam tikros peptidinės grandys turi antimikrobinį poveikį, todėl tikimasi ateityje gydymą antibiotikais pakeisti gydymu peptidais. Taip pat daugėja įrodymų, kad peptidai teigiamai veikia imuninę sistemą, vis plačiau aptarinėjamos onkologinės, autoimuninės peptidų taikymo galimybės.

Vienas iš plačiausiai žinomų, grožio bei sveikatos pramonėje jau senai naudojamų, natūralių peptidų - tai kolagenas. Kolagenas yra natūralus žmogaus kaulų, odos, sausgyslių, raumenų bei raiščių elementas. Kolagenas, išgautas iš jūros produktų, yra ypač veiksmingas regeneruojant odos ląsteles. Su juo gaminama įvairi kosmetika. Tačiau daugelis specialistų pripažįsta, jog kolagenas veiksmingiausias, kai vartojamas kaip maisto papildas.


NAUJOS KARTOS PAPILDAI 


Norėdami atkurti sumažėjusius arba laikinai prarastus sveikatos išteklius ir skatinti organizmo atsparumą, mokslininkai sukūrė unikalius, biologiškai aktyvius mitybos papildus su peptidais. Šie papildai veikia tiesiogiai įvairių rūšių ląsteles. Šiuolaikinės civilizacijos vystymasis lėmė žmogaus ir gamtos pusiausvyros sutrikimus. O papildų su peptidais sukūrimo tikslas yra suderinti organizmo darbą ir padidinti organizmo atsparumą nepalankiems fiziniams, cheminiams ir biologiniams aplinkos veiksniams.

Siekiant skatinti savaiminę organizmo apsaugą, mokslininkai jau yra sukūrę daugiakomponenčius peptidinius papildus, skirtus palaikyti imuninės sistemos struktūrą, nervų sistemą, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos funkcionalumą, virškinimo organų veiklą, kaulų - sąnarių struktūrą, endokrininę sistemą, regą, klausą, odą ir kt.


KAIP IŠSIRINKTI PAPILDUS SU PEPTIDAIS?   


Vartojant papildus su peptidais, svarbu atkreipti dėmesį, kad jų pagrindą sudarytų natūralus (NE SINTETINIS) gyvūninės ar augalinės kilmės peptidinis kompleksas.

Svarbu pabrėžti, kad papildai su peptidais bus daug veiksmingesni, jei juose veikimo mechanizmas bus sudarytas iš 3-4 aminorūgščių. Tokios peptidų grandys yra žymiai efektyvesnės, nes jos yra natūralus ląstelių apykaitos produktas. Šie junginiai yra kiekviename normaliai funkcionuojančiame organizme, o tai įrodo ir jų vartojimo saugumą.

Beje, labai svarbu žinoti, kad kiekvienas organas turi vis skirtingą peptidų grandinę, todėl gaminant papildus su peptidais, peptidai yra išgaunami iš tų organų, kuriuos ir siekiama atstatyti, susitiprinti.

Taip pat, vertėtų rinktis papildus, kurie būtų praturtinti natūraliais vitaminais, gyvybiškai svarbiais mineralais, mikroelementais ir vaistinių augalų ekstraktais. Labai svarbios yra ir papildomos aminorūgštys, antioksidantai. Skirtinguose kompleksuose parenkami tokie ingredientai, kurie veikdami kartu leidžia palaikyti konkrečių ląstelių, atitinkamų audinių ir organų struktūrą bei funkcionalumą.

Papildų su peptidais apvalkalas turėtų būti pagamintas iš stabilaus augalinės kilmės polimero - hipromeliozės. Šis polimeras yra atsparus peptidinio komplekso aminorūgščių ir biologiškai aktyvių junginių, įeinančių į kapsulės turinio sudėtį, poveikiui. Patekęs į organizmą apvalkalas tirpsta lėčiau, palaipsniui, o tai leidžia reguliuoti maistingųjų medžiagų įsisavinimą viso virškinimo proceso metu. Tokios kilmės apvalkalas ne tik leidžia kokybiškai įsisavinti visas maistines medžiagas, bet ir nesukelia alerginių ar kitų neigiamų reakcijų.

Prieš bandant bet kokį naują papildą, būtina pasitarti su savo gydytoju. Net natūralūs maisto papildai gali sukelti alergines reakcijas arba sąveikauti su tam tikrais vaistais. Kai kurie papildai gali netikti žmonėms, turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų.


Akivaizdu, kad peptidai yra būtini sklandžiam žmogaus organizmo funkcionavimui, sveikų organų ilgaamžiškumui palaikyti. Taigi, be peptidų nebūtų ir gyvenimo. O maisto papildai su peptidais, tai naujai atrastos ir vis atrandamos, mūsų jaunystės ir stiprios sveikatos galimybės.

Viena iš pažangiausių papildų su naturaliais peptidais gamintojų Europoje yra Belgijos kompanija “Real Way”, gaminanti prekinio ženklo “My Real Way” produktus. Remdamiesi mokslo žiniomis ir atliktais tyrimais mokslininkai sukūrė visą grupę bioreguliatorių su peptidais (maisto papildai įvairių organų sveikatai palaikyti ir atkurti).

Belgiškų “My Real Way” maisto papildų su natūraliais peptidų junginiais kviečiame įsigyti mūsų e-parduotuvėje:

https://gyduolis.lt/93-maisto-papildai?q=Prekės+ženklas-My+Real+Way


Linkiu sveikatos ir geros savijautos!

Laura


Jei patiko šis straipsnis ir norėtumėte sužinoti daugiau, kaip natūraliais produktais ir priemonėmis sustiprinti savo ir vaikų sveikatą, kviečiu užsakyti gyduolis.lt naujienlaiškius (puslapio apačioje).